به فاصله 2 ماه بعد از رویداد IxD همون تیم قبلی که اینبار بزرگ‌تر شده بود یه بار دیگه دور هم جمع شد تا رویداد فریلند رو برگزار کنه.

این رویداد که که ماهیت آموزشی داشت مسائل پیرامون آزادکاری یا همون فریلنسینگ رو مورد بررسی قرار داد.

من که قبلاً تجربه بودن تو تیم برگزاری یه رویداد بزرگ رو نداشتم واقعاً تحت تاثیر تمام اتفاقاتی بودم که در راستای برگزاری فریلند در حال انجام بود. اما این مسئله فقط در مورد من صادق نبود. تمامی بچه‌های تیم همین حس و حال رو داشتن.

حالا دارم میگم بزرگ خیلی هم چیز وحشتناکی نبود. اما برای ماهایی که تا اون موقع بزرگترین رویدادی که برگزار کرده بودیم 200 نفر رو میزبانی کرده بود، فریلند 750 نفری سنگ خیلی بزرگی برای زدن بود.

اجرایی کردنِ برگزاری رویداد فریلند بیش از 2 ماه زمان و انرژی برد ولی نتیجه اونقدر خوب بود که خستگی تمام اون مدت رو از تنمون در بیاره.

امین فرهنگ همیشه گزارش‌های کاملی از تمامی رویدادهای برگزار شده تو وبسایت خودش میذاره . فریلند هم مستثنا نیست. من یکم از نوشته‌های امین رو اینجا میارم اما برای خوندن کل متن از اینجا به وبسایت خودش سر بزنید.

گوشه‌ای از نوشته امین:

اولین همایش فریلنسینگ در ایران (فریلند) در تاریخ پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ۹۷ در سالن همایش های منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

در این همایش شاهد سخنرانی ها، کارگاه‌هایی برای آموزش اصول فریلنسینگ و پنل گفت و گو درباره مزایا و مشکلات رایج فریلنسرها بودیم. علاوه بر این، بخشی نیز به گفت و گو درباره فریلنسینگ برای توان‌یابان اختصاص یافت.

در کنار همایش، نمایشگاهی نیز با حضور ۳۰ استارتاپ من جمله اتباکس، هیروکت و زرین پال برگزار شد تا افراد علاقه‌مند به فریلنسینگ بتوانند مهارت‌ها و امکانات مورد نیاز خود را از آن‌ها دریافت کنند.

البته گزارش نهایی رویداد رو هم میتونید اینجا ببینید.

One Comment

Leave a Reply