اول از همه بیاید ببینیم رویدادهای ایگنایت کلاً چی هستن!

رویدادهای ایگنایت، مجموعه‌ای از سخنرانی های سریع (فلش‌تاک) ۵ دقیقه‌ای هستن که سال ۲۰۰۶ تو شهر سیاتلِ آمریکا بنیان‌گذاری شدن.
از اون موقع ایگنایت به یه پدیده جهانی تبدیل شده و تو کلی شهر دیگه، مثل نیویورک، پاریس، لندن، هلسینکی، شیکاگو، سانفرانسیسکو و …. هم برگزار شده.
سخنران‌های زیادی با پیش‌زمینه‌های متفاوتی تا الان ایده‌هاشون رو آوردن رو استیج‌های ایگنایت و ذهن تعداد بیشماری رو روشن کردن.
ایده‌هایی رو این استیج‌ها مطرح شدن که خلاقانه، جسورانه و تغییردهنده بودن. ایده‌هایی که شنیدنشون باعث میشه به خود و اطرافمون و زندگی متفاوت نگاه کنیم.
حالا این رویداد برای اولین بار به ایران و شهر تهران اومده.

حالا بیاید ببینیم ایگنایت تهران چیه!

همونطور که گفته شد، ایگنایت یه رویداد بین‌المللیه که حالا پاش به تهران هم باز شده.
رویداد ایگنایت تهران، مثل همه ایگنایت‌های دیگه تو سرتاسر دنیا، میخواد ایده‌های درخشان از افرادی‌ رو به روی استیج خودش بیاره که با شنیدن اونها، تو ذهنمون جرقه‌های ایده‌های نو ایجاد بشه و از قبل روشن‌تر شیم.
اما اینکار قراره خیلی سریع انجام بشه.
هر کدوم از این افراد زمان محدودی برای ارائه دارن که باعث میشه ارائشون فعال‌تر، خلاق‌تر و باحال‌تر از ارائه‌های معمولی باشه که اکثراً میبینیم.

یعنی نحوه ارائه‌ها چجوری باید باشه؟

تو ایگنایت پنج دقیقه زمان داری تا ایده‌‌ت رو با بقیه به اشتراک بذاری. اما همش این نیست. ارائه‌ی پنج دقیقه‌ایت باید با بیست تا اسلاید همراه باشه. یه نکته دیگه هم هست در ضمن. هر کدوم از این اسلایدها فقط ۱۵ ثانیه میمونن. بعد عوض میشن و میرن اسلاید بعدی. پس حواست به زمان باشه.

هدف از برگزاری این رویداد چیه؟

خوب، جریان اینه که خیلی‌ از افراد ایده‌ها، تجربیات، دانش، داستان‌ و درکل دانسته‌هایی دارن که هرکدوم با دانسته‌های افراد دیگه متفاوته.
این دانسته‌ها، جهان‌بینی ما رو میسازن و هر چقدر بیشتر و با کیفیت‌تر باشن، باعث میشن بهتر خودمون و دنیای اطرافمون رو بشناسیم.
از اونجایی که زمانمون محدوده و فقط ۲۴ ساعت در روز داریم، مسلماً نمی‌تونیم همه‌چیز رو تجربه کنیم و یاد بگیریم. پس چاره چیه؟
اینکه از دانسته و تجربیات همدیگه استفاده کنیم. یاد بدیم و یاد بگیریم. اینجوری همه با هم جهان‌بینی‌مون و در نتیجه خودمون رو رشد میدیم.
هدف «ایگنایت تهران» اشتراک‌گذاری دانسته‌هاست. دانسته‌هایی که شنیدنشون راه پیش رو و ذهنمون رو روشن می‌کنه.

چه کسی این رویداد رو برگزار میکنه؟ کِی؟ کجا؟

اعضای تیم برای رویداد اول 5 نفرن. من (سورنا ذبیحی)، امین فرهنگ، حامد ابراهیمی، امیرحسین نعیم‌آ و آرمیتا جمالیان.

تاریخ برگزاری 14 آذر 98

مکان هم کارگاه نوآوری هفت‌وهشت تو کارخونه‌ نوآوری آزادی.

و بلیط‌ها هم رو سایت ایوند قابل دسترسی برای خریده.

کیا ارائه دارن تو این رویداد؟

تا امروز که دارم اینارو مینویسم این افراد قراره تو اولین رویداد ایگنایت تهران ارائه داشته باشن.

تو یه پست دیگه در مورد این افراد و اینکه که هر کدوم در مورد چی میخوان صحبت کنن توضیح میدم.

اما تا اون موقع شما بلیط زودهنگامتون رو از سایت ایوند تهیه کنید تا مطمئن بشید فرصتتون برای استفاده از حرف‌های این افراد رو از دست نمی‌دید.

Leave a Reply